Soutěž Bricks Game a Bridge Builder Game

Žáci osmých a devátých tříd se 18. 10. 2022 zúčastnili dvou soutěží – Bricks Game (stavba modelu kostela) a Bridge Builder Game (konstrukce mostu) na SPŠ stavební v Opavě.

Soutěž Bricks Game

Žáci měli k dispozici kostky Cheva. Úkolem čtyřčlenného týmu bylo postavit z nich kostel a k tomu vyrobit doplňky, které umocní jeho dojem. Hodnotila se architektura, vzhled stavby a nápaditost.

Soutěž Bidge Builder Game

Žáci měli k dispozici špejle, 6 m provázku, tavnou pistoli, nůžky a metr. Jiné pomůcky nebyly dovoleny. Most ze špejlí musel překlenout mezeru o délce 60 cm mezi dvěma stoly. Na mostě musel být prostor pro cestu o min. šířce 4 cm. Jednotlivé mosty byly zváženy, podrobeny zátěžové zkoušce, při které se měřilo maximální zatížení, které most snese až do své demolice. Poté se vypočítal poměr maximálního zatížení a váhy mostu. Most s nejvyšším poměrem vítězil.

V soutěžích jsme získali 8., 9., 16. a 19. místo. Žáci se na soutěž pečlivě připravovali. Velké poděkování za snahu, nápaditost a preciznost.

Mgr. Kateřina Kupčíková

více fotografií zde (fotogalerie Rajče)