Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Souboj draků v oblacích

Přišel podzim, ke kterému patří nádherně zbarvená příroda, padající listí, sběr kaštanů, ale také tradiční „Drakiáda‘‘, která letos proběhla v neděli 25. 9. 2022 na novém fotbalovém hřišti. Již před začátkem samotného závodu se začali scházet první soutěžící se svými draky, na přivítanou si děti mohly vybrat nějakou dobrůtku, kterou nám do soutěže věnovaly Potraviny Ševčík a prodejna TUTY.

Po přihlášení všech soutěžících odstartoval Drakiádu ředitel školy Mgr. Zdeněk Žanda, MBA. Všem byla vysvětlena pravidla soutěže a samotný závod mohl začít. Počasí nám letos opravdu přálo, sluníčko, teplo a hlavně příznivý vítr se postaral o to, že na obloze se během chvilky odehrál velmi napínavý souboj. Díky krásnému podzimnímu počasí nebyl problém vypustit i větší draky, kteří po překonání prvních výškových metrů viseli ve vzduchu pěkně dlouho. Velkou pochvalu zaslouží i rodiče, kteří trpělivě pomáhali dostat draky do vzduchu a asistovali menším dětem i při následném ovládání. Draci se do létání pustili s takovým elánem, že někteří se bohužel do sebe zamotali, někomu se drak utrhnul nebo přistál na stromě, ale i tyto situace k závodu patří. Moc nás těší, že letošní ročník můžeme vyhlásit za velmi úspěšný, protože na Drakiádě se sešlo celkem 65 draků, z toho 18 vlastnoručně vyrobených, což je asi největší rekord z předešlých ročníků.

A jak závod draků dopadl?

Vzhled draka
Let draka
1. Opěla Petr 1. Kudličkovi Viktor a Klaudie
2. Pernica Ondřej 2. Urban Daniel
3. Žandová Michaela 3. Orságová Emma
4. Jadrníčková Emma 4. Kvasnovský Tomáš
5. Knapová Amálie 5. Dankovičová Vendula

Díky štědrým sponzorům jsme mohli letos ocenit více dětí a tak se na 6. – 8. místě za vzhled draka umístili Kretová Alice, Kretová Elen a Kavan Jakub a za let draka 6. – 8. místo získali Monsportová Františka, Žandová Tereza a Gajdošík Filip. Ale ani ostatní závodníci neodcházeli s prázdnou, všichni obdrželi malou pozornost a Pamětní list z drakiády.

Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří nám i letos přispěli a podpořili zdárný průběh Drakiády: SRPDŠ, Školské a kulturní komisi při MěÚ v Horním Benešově, VZP Bruntál p. Poláškové, firmě Relax p. Skácelové, Hasičskému záchrannému sboru Bruntál p. Bortlovi, prodejně TUTY p. Kukové, Potravinám Ševčík a Krajskému Úřadu Ostrava p. Těžkému.

Poděkování také patří správci sportoviště p. Kocourkové a p. Klichové, Dobešové a Křenkové, které za SRPDŠ ochotně obsluhovaly bufet a připravily pro všechny děti teplý čaj.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání v příštím ročníku Drakiády.

     Vychovatelky ŠD

více fotografií zde (fotogalerie Rajče)

Přihlášení