Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Příběhy našich sousedů – příběhy, které v učebnicích nenajdete

Žáci základních a středních škol, kteří se zapojili do projektu Paměť národa, prezentovali svou práci v bruntálském kině Centrum.

Naši osmáci natáčeli reportáž o pamětnici z Horního Benešova paní Jindřišce Hasalíkové již 16.února v olomouckém rozhlase a svou několikaměsíční práci předvedli v pondělí 5. března v podobě prezentace na velkolepé akci v Bruntále.

Sára Anderlová, Tereza Bužgová, Adéla Košíková, Pavlína Králíková, Dominik Tušinovský a Tereza Žandová (všichni z 8. a) pátrali po životních osudech paní Hasalíkové, která byla v aktivním věku  mimo jiné učitelkou na naší škole.

Naši žáci se náročného úkolu zhostili důstojně se ctí a nadšením sobě vlastním. Účast v projektu pro všechny zúčastněné znamenala velmi zajímavou zkušenost.

Mgr. Roman Imrich (vedoucí projektu)

Odkaz na audioreportáž

Přihlášení