Paměť národa

Paměť národa je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě.

Veřejnosti je přístupná online od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století.

Sbírku Paměť národa spravuje díky podpoře soukromých dárců nezisková organizace Post Bellum (latinsky „po válce“) ve spolupráci s Českým rozhlasem a Ústavem pro studium totalitních režimů. Při dokumentaci a archivaci svědectví spolupracuje Post Bellum také s Českou televizí a desítkami partnerů z Evropy, Ruska, USA a dalších zemí.

Spolutvůrci projektu Paměti národa jsme se stali i my.

My žáci 8. A třídy naší základní školy jsme pod vedením pana učitele Imricha spolupracovali s pamětnicí paní Jindřiškou Hasalíkovou, kterou jsme vyzpovídali a se zaujetím poslouchali její poutavé vyprávění o životních radostech a strastech.

Na základě jejího zajímavého životního osudu jsme v úterý 16. ledna v olomouckém rozhlase natočili reportáž, se kterou Vás všechny v budoucnu seznámíme.

Projekt tímto nekončí, ještě nás v rámci projektu čekají další aktivity, na které se už moc těšíme.

Adéla Košíková, Sára Anderlová, Dominik Tušínovský, Tereza Bužgová, Pavlína Králíková a Tereza Žandová