Matematický klokan 2024

Tak jako každoročně jsme se v pondělí 25. března 2024 připojili k 17. ročníku soutěže Matematický klokan.

Jedná se o mezinárodně koordinovanou soutěž, která je určena všem žákům od 2. ročníku základní školy až po studenty středních škol.

Matematický klokan se snaží zapojit do soutěže všechny žáky a umožnit jim vyzkoušet si svoje schopnosti při řešení méně obvyklých úloh.

Soutěží se v kategorii CVRČEK (žáci 2. až 3. tříd), KLOKÁNEK (4. a 5. třídy), BENJAMIN (6. a 7. třídy) a KADET (8. a 9. třídy).

Za 60 minut v kategorii cvrček mají žáci řešit 18 úloh, v ostatních kategoriích 24.

Úlohy jsou podle obtížnosti hodnoceny 3, 4 a 5 body. Za každou nesprávnou odpověď se odečítá 1 bod, za neřešenou úlohu se neodečítá nic. Aby žáci neskončili v mínusu, mají přiděleno 18 nebo 24 bodů.

Podrobné informace o soutěži si můžete přečíst zde:

matematickyklokan.upol.cz