Magický Senegal

Senegal je zemí baobabů, etnické pestrosti, unikátní přírody a především veselých tváří. Není náhodou, že sami Senegalci říkají, že jejich země je usměvavým pobřežím Afriky.

Nejzápadnější zemi afrického kontinentu jsme prostřednictvím projektu Planeta 3000 „navštívili“ na filmovém plátně ve čtvrtek 6. 10. 2022  v bruntálském kině.

Seznámili jsme se s růžovým jezerem, mořskými pannami, magickými obřady, domorodou hudbou, místním tancem, zajímavou tržnicí, exotickými pokrmy a především jsme spolu s autory pořadu „zažili“ pořádné dobrodružství.

Starší žáci  mohli zábavnou formou oprášit své znalosti ze zeměpisu, naopak mladší děti nově nabyté poznatky zajisté využijí později během učiva regionální geografie Afriky.  Navíc děti byly také konfrontovány s odlišnými životními podmínkami, které jim snad pomohou si uvědomit, že i když v jiných regionech světa nemají lidé bohatý životní standard, dokážou se radovat i z maličkostí.