Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Lyžařský výcvik 2023

Náš očekávaný lyžařský výcvik se opět letos uskutečnil ve dnech 7. 1. až  14. 1. 2023. Již čtrnáctým rokem jezdíme na chatu penzion Roháč v Karlově pod Pradědem. Zde je velmi pěkné a pohodlné ubytování v příjemném horském prostředí. Výhodou ubytování je i lyžařský vlek, který je umístěn hned vedle naší chaty. Na chatě se nachází velká společenská místnost, kde jsme trávili společné večery po celodenních sportovních výkonech. Každý den probíhala beseda na různá témata, například horských sportů, horské služby, první pomoci a bílého kodexu. Po několika letech se nám podařilo sehnat člena horské služby přímo z Karlova. Seznámil naše žáky se vším, co má na starosti horská služba, seznámil nás s jejich kompletním vybavením potřebným k výjezdům a vyprávěl nám zajímavé případy ze své praxe.

Výuka lyžařského výcviku probíhala pro lyžaře a snowboardisty. I přes nepříznivé „jarní“ počasí se i tak naší začátečníci dokázali naučit základní techniku lyžování. Pokročilí lyžaři se zdokonalili v dalších dovednostech jak na ledě, tak i na blátě. Kromě lyžování měli žáci celotýdenní hru na téma: Rychlé šípy a s pomocí tajenek, kvízů a her se dostali k logickému vysvobození ježka z klece.

Během tohoto pobytu se žáci více spřátelili, získali mnoho nezapomenutelných zážitků a vzpomínek nejen z hor, ale poznali blíže i  nás učitele, kteří nezahmouřili oči ani ve dne ani v noci, aby bděli nad svými svěřenci. a aby byli všichni spokojeni a v dobré náladě.

Fotografie naleznete zde (galerie Rajče)

Přihlášení