Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Kam po základní škole?

V uplynulém týdnu se konaly dvě akce, jejichž cílem bylo poradit vycházejícím žákům a jejich rodičům s výběrem střední školy či učiliště.

V rámci třídních schůzek 22. 11. 2022 se uskutečnila Prezentace středních škol v prostorách naší školy. Pozvání přijalo 12 škol z Bruntálu, Opavy, Krnova a Rýmařova. Rodiče vycházejících žáků měli možnost formou individuální konzultace probrat možnosti studia přímo s těmi nejpovolanějšími – učiteli a řediteli škol, které už předběžně pro své děti vybrali. Účast byla bohatá, prezentace se zúčastnili také rodiče osmáků a někteří žáci 8. a 9. tříd.

Druhou akcí byl Veletrh vzdělávání ARTIFEX, který se uskutečnil 24. 11. 2022 na SPŠ a OA v Bruntále. Tuto akci organizuje Úřad práce v Bruntále a tradičně se jí zúčastňuje přes 20 škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Jednotlivé školy prezentovali společně s učiteli také jejich žáci.

Akce byla spojena se Dnem otevřených dveří na průmyslovce, tudíž měli žáci možnost vyzkoušet si také virtuální realitu, 3D tiskány nebo zajezdit si autíčkem v učebně robotiky.

Věřím, že obě akce pomohly žákům s rozhodováním, kam po základní škole.

Ing. Ingrid Řepková, výchovná poradkyně

Přihlášení