Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Cykloturistický kurz 2023

Na začátku června se někteří žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili již tradičního cykloturistického kurzu. Opět jsme zamířili k přehradě Kružberk.

V úterý 6. 6. v 9 hodin jsme nasedli na kola a vydali se směrem na Staré Heřminovy. Přes Bohdanovice a Hořejší Kunčice jsme dojeli na hráz přehrady a odtud jsme pěknou lesní cestou šlapali až do Budišova. Ubytovali jsme se v místním autokempu, poobědvali a zbytek dne jsme se věnovali prohlídce města a sportování v areálu kempu.

Druhý den nás čekala trasa údolím Moravice do Vítkova, kde jsme poobědvali a pak se vydali převážně lesní cestou podél Budišovky zpět do Budišova. Ve čtvrtek jsme nechali kola odpočívat a pěšky jsme se šli podívat na rozhlednu Halaška. Po cestě zpět jsme nakoupili suroviny na oběd a v kempu jsme se pustili do vaření kotlíkového guláše.  Odpoledne jsme zakončili turnajem v minigolfu.

Páteční návrat probíhal rychle. Po necelých 100 km jsme byli sice hodně unavení, ale spokojení.

více fotografií zde (fotogalerie Rajče)

Přihlášení