Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Beseda v IC na téma „Japonsko“

Informační centrum a Městská knihovna v Horním Benešově zařídila na středu 7. prosince besedu pro žáky 7. tříd s cestovateli Jiřím a Alenou Márovými.

Tato dvojice nám nejprve vysvětlila, jak se k cestování po všech kontinentech dostala. Byl to zajímavý příběh, ve kterém hrál hlavní roli jejich syn. Potom se veškeré vyprávění točilo kolem jejich rodinného putování po Japonsku. Dozvěděli jsme se, jak se do Japonska dopravili, a jaké je to cestovat v letadle s přestupy, když je jeden člen rodiny na invalidním vozíku.

Cestovatelé nám ukazovali velké množství fotografií a videí o japonské kultuře, která je v mnohém odlišná od té naší evropské.

U popisu a fotografií japonského stylu stravování jsme všichni zbystřili, opět jsme se dozvěděli o zcela odlišných zvyklostech od našeho stolování a typu jídel. Spousta syrových ryb, masa a rýže v mnoha podobách nás zaujala.

Vyprávění Čechů o cestování po Japonsku bylo zajímavým zpestřením výuky zeměpisu díky množství autentických fotografií, poutavého komentáře a hlavně popisu střetu různých kultur.

Přihlášení