Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Tělocvična ožila rytmem

Spousta dětí v úterý vstávala s vědomím, že něco bude ve škole trochu jinak. Dnešní Dumtuka totiž byla jiná, než je v hodinách hudební výchovy. Dorazil za námi přímo Zdeněk Janeček a program, který si pro žáky nachystal, byl plný nápadů, inspirace, hry na cajon a zábavy. Páťáci a šesťáci se těšili, protože to bylo jejich první setkání se Zdeňkem a ti starší se těšili o to více, protože už Zdeňka znali. Každá skupina dětí strávila s rytmem jednu vyučovací hodinu a kromě všech aktivit zbyl i prostor na dotazy pro našeho hosta. Děti se dozvěděly třeba i to, jak dlouho Zdeněk v Holandsku žije, jaké má povolání, kolik let už se věnuje bubnování a podobně.

Většina dětí si Dumtuku užila a pro ilustraci pár příkladů zpětné vazby:

Bylo to mega super.

Líbilo se mi, jak tam byly nové věci, které neznám.

Bylo to úžasné a zajímavé. Kolik energie bylo v panu Zdeňkovi, když hrál. No něco krásného. Má skvělý dar.

Za mě to byla bomba, protože hudba je moje vášeň.

Zdeňku, nechápu, jak tak rychle bubnuješ na djembe a cajon, jsi fakt frajer.

Bylo to úžasné a hodně ma zaujalo to s tím otáčením disků při hraní!

Moc děkujeme Zdeňku Janečkovi za jeho návštěvu u nás a těšíme se na další spolupráci a na všechno, co nás ještě s Dumtukou čeká. A snad brzy na viděnou.

Mgr. Beata Dostálová

více fotografií zde (fotogalerie Rajče)

Přihlášení