Základní škola a Mateřská škola
Horní Benešov

Na vlnách Dumtuky

podruhé se konala akce pro bubeníky naší školy. Tentokrát se uskutečnila v pátek 22. září pod názvem 2. bubenický kruh a Na vlnách Dumtuky. 22 dětí od šesté do deváté třídy se sešlo v prostorách školy, aby se zdokonalily v bubnování, zahrály si nové i starší hry a vyzkoušely další aktivity. Na úvod jsme zkoukli motivační video od Zdeňka Janečka. Nacvičili jsme novou skladbu, zabubnovali jsme si venku – tentokrát k nám bylo počasí vcelku milosrdné. Poté jsme se věnovali hrám v týmech. Bubeníci se vydávali do tmavých zákoutí školy a hledali perkusní nástroje, následně šifrovali. Vítězná skupinka si odnesla sladkou odměnu. Ještě jsme omrkli pár videí s méně známými nástroji (např. dešťový sloup, koshi, handpan, bodhran,…) a byl čas jít na kutě do tělocvičny. Ne že by to byl vydatný spánek, spoustě dětem se totiž nechtělo spát.

Nicméně ráno jsme vstali plni energie a po snídani následovalo zhodnocení a feedback, rozdání účastnických listů a hurá domů.

V květnu plánujeme další bubenický kruh, do kterého již zapojím i úplné nováčky v Dumtuce – letošní páťáky.

Velmi děkuji za pomoc na celé akci paní asistentce Martině Míčkové.

 

Mgr. Beata Dostálová (Dumtuka mentor)

Přihlášení